18.07.2016

WIELKI FINAŁ PUCHARU MŁODZIKÓW W KRAKOWIE

Szymon Janicki (LKS ZIEMIA OPOLSKA) oraz Zuzanna Olejniczak (Kolarski Klub Sportowy Gostyń) wygrali wielki finał Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików w Krakowie.

25 czołowych młodzików i 25 czołowych młodziczek pojawiło się dziś na Rynku Głównym w Krakowie. Finałowe grupy zostały wyłonione podczas poprzednich pięciu wyścigów - w Warszawie, Katowicach, Nowym Sączu, Rzeszowie i Zakopanem. Dziś o końcowe zwycięstwo walczyli więc najlepsi z najlepszych.

Młodzicy pięciokrotnie pokonywali rundę o długości 4 kilometrów. Łączny dystans 20 kilometrów najszybciej pokonał Szymon Janicki (32:04), który został końcowym zwycięzcą. Tuż za jego plecami finiszowali Szymon Pomian (UKS "Wygoda" Białystok) i Sebastian Stachula (KLKS AZALIA BRZÓZA KRÓLEWSKA).

Młodziczki rywalizowały na dystansie 16 kilometrów - zwyciężczynią została Zuzanna Olejniczak, która o sekundę wyprzedziła Nikolę Wielowską (LKK"Chrabąszcze" Nowogard) i Olgę Wankiewicz (COPERNICUS AKADEMIA M.KWIATKOWSKIEGO).

Najlepszą drużyną (z największą liczbą zawodniczek i zawodników wprowadzonych do finału w Krakowie) został K.S.Społem Central Ulisse Central Łódź.